MENU

Další informace

"Jdete už spát a dlouhým stiskem běžného tlačítka aktivujete najednou: zhasnutí v obýváku, nastavení nočního režimu větrání, snížení vytápění, zatáhnutí žaluzií, ... To vše jediným stisknutím. Pohodlně s xComfort."


V domě anebo vzdáleně i mimo dům, lze ovládat osvětlení a spotřebiče, kontrolovat jejich stav, otevřít garážová vrata, příjezdovou bránu, vytáhnout rolety, nastavit teploty a časy vytápění/chlazení pro jednotlivé místnosti, kontrolovat zabezpečení domu, sledovat spotřebu energií a řadu dalších užitečných funkcí.

Chytrá elektroinstalace

Tohoto komfortu lze dosáhnout při instalaci chytré elektroinstalace EATON xComfort. Ke koncovým prvkům se instalují aktory, které se všemi senzory (vypínače, termostaty apod.) komunikují bezdrátově i případně klasicky drátově. Pokud je třeba, aktory na základě zjištěných kvalit signálu informaci předávají dál na větší vzdálenosti a překážku, jako je kovový rozváděč či železobeton – snadno obejdou (mluvíme o routingu signálu „vzduchem“). Proto je bezdrátová elektroinstalace vhodná nejen do novostaveb, ale čím dál tím více se používá ve stávajících bytech a domech, do kterých je integrace velmi jednoduchá a často se obejde bez stavebních úprav. Pokud preferujete klasické drátové propojení, není to problém. Na ovládací prvky přivedete kabel a vše spínáte klasicky. Dokonce ani nepotřebujete xComfort vypínače, postačí obyčejné a běžné vypínače.

xComfort najde využití kromě rezidenčního bydlení také v komerčních a menších administrativních budovách pro řízení osvětlení, zastínění budov s časovým řízením nebo ovládáním dle venkovních vlivů (teplota, intenzita, déšť, vítr), zónovou regulaci vytápění a chlazení, energy management s kontrolou aktuální spotřeby el. energie, plynu a vody. V těchto projektech se pro komunikaci mezi patry nebo vzdálenými objekty nainstalují RF ECI-LAN komunikační jednotky, které umožní hlavní páteřní komunikaci RF systému po datovém kabelu ethernet.

Ovládání včetně vizualizace provozních stavů může být z dotykového panelu nebo tabletu, PC či smartphonu. Do systému je možné rovněž integrovat audio/video funkce – např. systém Control4. Je to umožněno díky několika RF xComfort rozhraním – USB, ECI-LAN, nebo TCP/IP.

 

Pohodlí také bezdrátově

Smart manager je něco jako "wifi router", ke kterému se připojují bezdrátově všechny prvky v domě a Vy je tak můžete ovládat, opět bezdrátově a to

  • pomocí tlačítek na zdi (bezdrátových našich i klasických cizích)
  • z PC
  • z mobilu
  • z tabletu

Brožurka s chytrému domu a ovládání

bezdratova_elektroinstalace_xcomfort_prehled.pdf  (0 kB)

 

S námi nemusíte drát (ale můžete)

xComfort je první kompletně bezdrátový systém elektroinstalace na světě. Toto inovativní řešení je na trhu již 10 let s plnou národní podporou ve 20 zemích. Při vývoji produktů neustále sledujeme nové trendy a využíváme naše know-how pro realizaci malých projektů i velkých zákaznických aplikací.

Ve společnosti Eaton jsme vsadili na bezdrátovou elektroinstalaci již před 12 lety, kdy se většině uživatelů mohlo o bezdrátovém připojení k internetu jen zdát a bluetooth bylo ještě v plenkách. Klasický vypínač jsme nahradili tlačítky, která nejenže nepotřebují k instalaci žádné kabely, ale jejich funkce může být kdykoliv na přání změněna. Naši zákazníci se nemusí trápit s přesným umístěním vypínačů při stavbě domu nebo se špatně umístěným vypínačem ve starším bytě. Systém xComfort za ně vše hravě vyřeší.

Bezdrátově i ve velkých objektech

Běžná bezdrátová elektroinstalace má omezený rozsah, a proto se používá pro malé prostory. Naše chytrá elektroinstalace ale disponuje světově patentovaným systémem zvaným „routing“. Každý prvek systému xComfort se stává komunikačním bodem, který přenese informaci na potřebnou vzdálenost. Vysílací výkon jednotlivých prvků přitom zůstává na zanedbatelné úrovni a například ve srovnání s běžným mobilním telefonem je 100 až 200 násobně slabší. Díky tomuto patentu můžete systém xComfort využít i ve velkých administrativních budovách.


 

Ovládání bez problémů

Od běžných bezdrátových ovládání, jako jsou například autíčka na dálkové ovládání, se systém xComfort liší také způsobem komunikace. Jednotlivé prvky spolu „mluví“ digitálně, tedy adresně, a veškeré informace si potvrzují. Nemůže dojít ani ke ztrátě spojení, ani k rušení jinými bezdrátovými systémy. Komunikaci lze rovněž zabezpečit heslem, aby nedošlo k jejímu zneužití.

 


S baterií až na 10 let

Protože k ovládacím tlačítkům nevedou žádné kabely, napájí je malá baterie. Baterie má životnost až 10 let, což patří k dalším velkým výhodám systému xComfort. Signál není vysílán stále, pouze krátce v momentě stisknutí/změny. Vaše domácnost běží bez jakýchkoliv frekvencí.
 

Flexibilita na požádání

Funkci ovládacích tlačítek lze s pomocí počítače kdykoliv změnit. Pořídili jste si novou lampu do obývacího pokoje? Žádný problém, můžete ji ovládat společně s ostatními svítidly. Velmi rychle nastavíte i ovládání světel a žaluzií. Potřebujete ve svém zabydleném bytě přidat další ovládací místa? Stačí vymyslet kde, protože se systémem xComfort není v elektroinstalaci nic definitivní, vše můžete jednoduše změnit. Nechte se rozmazlovat a nedělejte kompromisy.