MENU

Otázky


K čemu je dobrý chytrý dům s xComfortem?

Chytrý dům šetří peníze, dělá úkony automaticky za Vás, sjednocuje řadu různorodých instalací v domě do jednoho ovládání. Díky tomu nemusíte mít různorodé ovladače na topení, elektrické okno, větrání, žaluzie, alarm ... Stačí toto jedno řešení. A pak můžete navzájem i tyto nesourodé technologie ovládat společně a ve vzájemné interakci, vzájemně je logicky propojit.

Například si nastavit otevření žaluzií s východem slunce, pokud je alarmem zakódovano a není v domě teplota nad 24 st. C. 

A tak šetříte energii, i když nejste doma!

Rozklikněte obrázek a uvidíte příklady využití

Ovládejte kanceláře jednotně a chytře.Při pohybu se i díky čidlu rozsvítí schody.Rozsviťte celý dům jedním tlačítkem. Třeba pokud máte pocit nebezpečí.Simulujte pohyb v objektu díky světlům a inteligentní simulaci.Umístěte vypínač bez kabelu kamkoliv. Na rám, dveře, sklo, ...Umístěte vypínač světla ještě i na noční stolek. Vstávání za tmy bude jednodušší.Využijte svtelné scény pro pohodlí, atmosféru i bezpečí.Zatopte si ještě před příjezdem na chatu.Zkontrolujte vzdáleně v aplikaci dění doma.

Proč bych si měl pořídit chytrou elektroinstalaci?

Získáte mnohem lepší ovladatelnost domu, který je již dnes poměrně komplikovaný různými technologiemi. Světla, žaluzie, topení, alarm, větrání atd. ... vše je od různých výrobců a pak to spolu nekomunikuje, nedají se navzájem logicky provázat a ovládat. Ale právě díky chytré instalaci dochází k velmi efektivní nadstavbě, kdy máte jeden ovladač na všechno. Např. zakódováním domu při odchodu toto zároveň vypne zásuvky v kuchyni, zhasne světla v pokojíčkách, sníží teplotu domu, stáhne žaluzie a případně nastaví umělé větrání na nízkou úroveň. Stručně řečeno, místo těch 5 úkonů a obíhání celého domu nemusíte udělat vůbec nic!

Pamatujete na dobu, kdy jste ještě odemykali auto klíčkem ve dveřích a pak všem vycvakávali dveře vozu ručně? Děláte to ještě dnes?


Proč zrovna xComfort systém inteligentní instalace?

Protože Vám zajištuje jistotu a spolehlivost díky zastřešení mezinárodní firmou EATON a dlouhodobou zkušeností s řešením pro chytré domy. Systém je navíc klidně celý BEZDRÁTOVÝ, tak usnadňuje mnohé instalace a umožňuje pohodlné přidání elementů do budoucna bez stavebních prací, bourání a sekání. Vůbec nepotřebujete mít někde v technické místnosti "serverovnu" nebo obrovskou skříň, do které vedou svazky kabelů. Ne. Vše je spojeno rádiově, spolehlivě, bez kabelů a nenáročné na místo i instalaci. Řídící jednotka Smartmanager je veliká zhruba jako "menší tablet". Takže může být jak na půdičce, v technické místnosti, na regálu, skříni, parapetu i třeba pod gaučem. Nepřekáží.

K systému jsou dodávány veškeré komponenty jako např. jističe, vypínače, zásuvky, krytky, LED diody s čidly apod., ale není problém mít vlastní. Nutné je mít řídící jednotku tzv. SmartManager velikosti cca routeru plus případné aktory (ty spouští úkony např. žaluzie, světla, ...). Ale chytré vypínače se také velmi hodí. Nalepíte je na stěnu či položíte na noční stolek. Máte je přesně, kde chcete a nejste svázání původním projektem a připravenou kabeláží. Nezapomeňte na malé děti, jimž lze vypínače v pokojíkách nechat nejprve níže. A pak jednoduše umístit výše, až povyrostou.

Pokud ale preferujete klasické vypínače a drát, systém xComfort využijete také, lze mít s ním i klasické levné vypínače a kabelové spojení.

A v neposlední řadě nepotřebujete dodavatelskou firmu, pokud si chcete nastavit určité nové funkce a podmínky chování domu. Vše zvládáte na obrazovce pohodlně, intuitivně sami. Nicméně i s tímto případně rádi pomůžeme.


Jak mám chápat ovládání na smartphone či tabletu?

V aplikaci uvidíte přehledně možnost ovládání např. topení a světel jednotlivě či společné scény pro ovládání více prvků pouze jedním kliknutím, např. "TV atmosféra", kdy to najednou či postupně zapne televizi, vypne v kuchyni světla a rozsvítí lampičku na stolku, zatáhne rolety ...

Rovněž toto využijete při posezení na zahradě, kdy nemusíte vstát, abyste rozsvítil u jezírka nebo terasu. A od dovolené u moře můžete pohodlně mást zvědavce rozsvícením.Mohu tím navýšit bezpečí a ochranu lidí i majetku?

ANO. A to mnohým způsobem. Za prvé tímto systémem můžete simulovat pohyb v domácnosti (např. postupně rozsvicovanými světly, zapnutím televize, vytažením žaluzií ...), když nejste přítomni. Dále pak zajistit vypnutí zásuvek, takže se spotřebič nejede a nestane se, že by se např. pájka přepálila. Malým dětem můžete vypnout zásuvky. Večerním automatickým zatažením žaluzií zvýšíte pocit bezpečí. Sledováním spotřeb elektrické energie a spotřeby vody i vzdáleně z dovolené uvidíte, zdali nepraskl někde přívod a eliminujete škody na majetku. Sledováním hodnot CO2 zajistíte, že nebude vzduch vydýchaný a nebude Vás bolet hlava.

Zapomněli jste vypnout topení a chcete jen temperovat? Vytáhnout žaluzie před větrem? Pohodlně vzdáleně.Budu mít vypínače na stěně?

ANO, je to obvyklé a praktické, není nutné zapínat mobil nebo tablet. Na nejčastěji používané funkce (např. světla) je dobré mít na stěně chytré vypínače. Ty umí kromě zapnutí a vypnutí světel také třeba funkci dlouhého stisku, kterým vypnete v pokojíčku okruh zásuvek a tedy úplně zrušíte napětí v nich. A zajistíte tak klidný spánek svým blízkým i sobě bez rušivého elektrosmogu.

Také si třeba ještě nejste v projektu zcela jisti, kde všude vypínače budou. Nevíte, jaká komoda bude, zda se nebude plést závěs, kde bude postýlka, ... A tak je pak jednoduše v reálném provozu umístíte (jsou bezdrátové) na jakékoliv místo na stěně, ledničce, skřínce, stolu apod. A kdykoliv jej přemístíte. Chytré vypínače mají také více "poloh", takže Vám stačí jeden vypínač na stěně na ovládání třeba 3 různých věcí: světla, žaluzie, zásuvky.

Je potřeba mít nějakou rozvodnou skříň?

Ne, postačí SmartManager, umístit kdekoliv, který má velikost klasického modemu či routeru. Takže třeba i na skříň či "pod gauč".

Co když se systém rozbije?

Chytré na xComfort je to, že celý systém funguje, i když se zcela odmontuje SmartManager. Vypínače i nadále rozsvítí, stáhnout žaluzie, topí se. Jednoduše řečeno, celý systému můžete ovládat pouze vypínači. A naopak bez vypínačů tím SmartManagerem. Ideální je ale kombinace obojího.

Je nutné mít připojení na internet?

Není, systém funguje nezávisle na internetu.

Nemusíte mít ani domácí síť (např. wi-fi), ale je to vhodné, pokud chcete ovládat aplikací na mobilu či v PC.

Je to snadné na ovládání?

ANO, velice snadné. A jednotné. Není třeba studovat rozličné plány na nastavení topení, větrání, žaluzie, apod. Vše ovládáte jednotně a pohodlně na displeji tabletu/PC/mobilu a samozřejmě klasicky také vypínači.

Kde mohu systém vidět v reálném provozu?

V referencích je uvedeno mnoho objektů, ale můžete se domluvit na schůzku ve firemním objektu v Mostě. Uvidíte, jak krásně jsou propojeny tímto systémem  světla, zásuvky, žaluzie, větrání, okno, alarm, topení. Zkontaktujte nás

Jaké další inspirativní nápady můžete nabídnout?

Systém využijete opravdu na cokoliv, co Vás napadne.

 • Rozsvícení schodiště už při pohybu v chodbě nebo při odkódování alarmu.
 • Ovládání napájení mobilu, kdy stisknutím tlačítka na stěně či displeji bude přístroj napájen pouze nastavené 2 hodiny a pak se vypne. Díky tomu nepřebíjíte mobil, neničíte baterii mobilu. A přitom máte ráno nabitý mobil na 100%
 • Vánoční osvětlení, kdy necháte rozsvítit stromek např. 0,5h po setmění. Nebo prostě vždy v 17:00. A vypne se samo v 22:00. O nic se nestaráte.
 • Necháte v koupelně zatopit na 25 st. ráno, aby se Vám příjemněji vstávalo, než odejdete do práce.
 • Nastavíte dětem otevření rolety/žaluzie na 6:30, aby se jim dobře vstávalo za světla do školy/školy.
 • Zaktivujete ráno vytápění v garáži na 7:00.
 • Rozsvítíte zahradní jezírko hodinu po západu slunce.
 • Po odkódování alarmu objektu se zapne větrání a otevřou žaluzie.
 • Zapnout saunu vzdáleně 30 minut před příjezdem.
 • Odchodové tlačítko vypne světla, sníží topení, stáhne rolety
 • Spánkové tlačítko zhasne obývák, nastaví noční větrání, sníží teplotu topení, vypne Vánoční stromeček
 • Aktivace pohybu na zahradě rozsvítí ložnici po 10ti sekundách, pokud je zakódován alarm a je mezi 21:00-07:00
 • atd., cokoliv Vás napadne.