MENU

Smart Manager - chytré ovládání domácnosti


Pro smartphony a tablety je tu Smart Manager

Řídicí jednotka Smart Manager je srdcem každé chytré elektroinstalace. Umožní komfortní řízení celého domu. Do internetu se připojí snadno přes WiFi modem nebo LAN a ovládáte veškeré funkce xComfort.

Jednotka je malinká zhruba jako "menší tablet" nebo router. Takže může být jak na půdičce, v technické místnosti, na regálu, skříni, parapetu i třeba pod gaučem. Nepřekáží.

Smart Manager zprostředkuje na přání také vzdálené propojení domácnosti s chytrým telefonem. Zajistí kromě ovládání osvětlení, rolet a spotřebičů – především zónové řízení vytápění a chlazení, vyhodnocení spotřeby energií, logické řízení domácnosti s časovými a jinými komfortními funkcemi. Je vybaven navíc SMS a e-mailovou komunikací, software umožňuje integraci IP kamer, nabízí uživatelskou parametrizaci scén, časů, teplot apod.


Sedíte u televize, mobil máte u sebe, stmívá se. Vzpomenete si, že chcete zhasnout v kuchyni, rozsvítit obývací pokoj a zatáhnout žaluzie. Sáhnete po mobilu a vše vyřešíte skutečně jedním kliknutím v aplikaci. Lokálně na wifi nebo přes data. I takovéto scény si lze jednoduše nastavit pod jedno tlačítko, aniž byste "pracně v leže na gauči" jednotlivě 3x klikli v aplikaci na zhasnout, rozsvítit, zatáhnout. Stále ale v leže ...


Smart Manager komunikuje bezdrátově až s 99 RF prvky v přímém dosahu, nebo i přes routing.

Montážní firmy ocení možnost vzdálené konfigurace aplikace přes webový prohlížeč. Pokud dojde k výpadku internetového připojení, řízení objektu není nijak zvlášť ohroženo. Není možné pouze vzdálené ovládání – regulace vytápění a ostatní řízení je však plně funkční.

Brožura SmartManager:

Smart Manager  (2.35 MB)

 Aplikace ZDARMA

Pro ovládání domácnosti je dobré do všech smartphonů a tabletů nainstalovat aplikaci Smart Home xComfort, která přes internet zprostředkuje komunikaci se Smart Managerem. Přístup je zabezpečen heslem a uživatelským jménem. Pro zařízení iOS Apple OS Android se aplikace ZDARMA stáhne z marketu mobilních aplikací (App Store / Android Market). Aplikace poskytuje všechny potřebné funkce pro ovládání osvětlení, rolet a spotřebičů, nastavení teplot a časů pro vytápění včetně vzdáleného dohledu nad domem. Ještě než si pořídíte RF instalaci, aplikaci si můžete otestovat v demoverzi a seznámit se s jejími možnostmi.  

Ke Smart Manageru se lze vzdáleně připojit i ze smartphonů s jiným operačním systémem. V tomto případě se aplikace Eaton xComfort do telefonu neinstaluje, ale spustí se v internetovém prohlížeči, kterým je vybaven každý chytrý telefon nebo PC zařízení. Stejné řešení se použije i pro počítače s OS Windows, které umožní plnohodnotné ovládání funkcí včetně monitoringu a vizualizace stavů a hodnot.